Foto van de week 22

Foto van de week 22

Romeinse maaltijd
Tot de leerstof Latijn van het tweede jaar behoort het onderwerp 'RES COQUINARIA' waarin je wellicht 'kokkerellen' herkent. Inderdaad, we hebben Romeins gekleed gedineerd! Wat is typisch Romeins, maar stond om begrijpelijke redenen niet op het menu: papegaaienhersens, vissenogen, baarmoeders en muizen! Wat kenden de Romeinen nog niet: tomaten en dus geen pizza! Onze 'CENA' of aanligmaaltijd bestond uit: 'oliva, panis, lactuca, gallina, caro porcina, botulus, ova, caseus, balani, uva, uva sicca, fraga, nuces, cerasi, rubi, mellis placenta, aqua, fructuum sucus et sal'. (Dit wil zeggen: olijven, brood, sla, kip, varkensvlees, worst, eieren, kaas, dadels, druiven, rozijnen, aardbeien, noten, kersen, frambozen, honingkoeken, water, fruitsap en zout.)
DELECTARE CENA! (Smakelijk!)

VLOT! Lokeren: STC Eksaarde
vlot stc vlot! vlot-stc.be Lokerse scholen vlot lokeren

facebook

Dag van de jeugdbeweging

14art6Op vrijdag 17 oktober 2014 vond de stilaan traditionele "Dag van de Jeugdbeweging" plaats. Ook op onze school wilden we deze gelegenheid niet onopgemerkt voorbij laten gaan.
Het thema dit jaar heette 'Jeugdbeweging in Trek' en focuste onder andere op samen avonturen beleven, veilig het land doorkruisen en doorzetten tot de eindstreep.
Onze leerlingenraad zette mee haar schouders onder de actie. Zij organiseerden over de middag tal van zinvolle spelletjes en leuke activiteiten voor al onze leerlingen, in de jeugdbeweging of niet. Het enthousiasme op onze ruime sportpleinen was al van ver te horen. En op het einde van de middagpauze mochten alle "ge├╝niformeerden", inclusief de leerlingenraad, op de foto. Bedankt, leerlingenraad, voor deze interessante actie!

Graag tonen we jullie enkele sfeerbeeldjes: